Кавадарци Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кавадарци Форум

Кав'даречки форум за дискусии
 
HomePortalLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 За или против Слаткар ?

Go down 
+6
Phoenix
ATB
Дон Ристовски
Overload
Ivana.
MateaMademoiselle
10 posters
АвторПорака
MateaMademoiselle
V.I.P.
MateaMademoiselle


Број на мислења : 11
Join date : 2009-09-22
Age : 28

За или против Слаткар ? Empty
ПишувањеПредмет: За или против Слаткар ?   За или против Слаткар ? Icon_minitimeЧет Сеп 24, 2009 7:50 pm

Некои го сакаат Слаткар затоа што е "главен фраер", некои мислат дека неговите песни се освежување за македонската сцена, некои мислат дека е поквалитетен (како вокал) и од Тоше scratch ...

Јас мислам дека човеков нема иднина. Се упропастува себеси, рапот, а воедно и македонската музичка сцена ...Го одобрувате или не (со образложение, ве молам Very Happy )
Вратете се на почетокот Go down
Ivana.
V.I.P.
Ivana.


Број на мислења : 20
Join date : 2009-09-21
Age : 29
Местолокација : Кавадарци

За или против Слаткар ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За или против Слаткар ?   За или против Слаткар ? Icon_minitimeЧет Сеп 24, 2009 7:58 pm

Хаха.Против!!Зар мора причината да биде наведена ?? Текстовите му се НУЛА.И тие шо го сакаат и шо го креваат до небо..Девојчињата посебно..Ги исмева во песните.Тоа е една од причините шо не го сакам.Сметам дека е доволна. Shocked
Вратете се на почетокот Go down
Overload
Администратор
Overload


Број на мислења : 67
Join date : 2009-09-21
Age : 29
Местолокација : Кавадарци

За или против Слаткар ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За или против Слаткар ?   За или против Слаткар ? Icon_minitimeЧет Сеп 24, 2009 8:01 pm

MateaMademoiselle напиша:
Некои го сакаат Слаткар затоа што е "главен фраер", некои мислат дека неговите песни се освежување за македонската сцена, некои мислат дека е поквалитетен (како вокал) и од Тоше scratch ...

Јас мислам дека човеков нема иднина. Се упропастува себеси, рапот, а воедно и македонската музичка сцена ...Го одобрувате или не (со образложение, ве молам Very Happy )

Не некои, ДЕВОЈКИТЕ или како што ги нарекува тој "пичиња" го направија "главен фраер", тоа дека неговите песни се освежување за македонската сцена - НЕ, а од Тоше нема никогаш да се најде поквалитетен вокал, а Слаткар од вокал нема ни В ! Го поштуев човекот, признавам додека си беше со Скит во Единствена Опција, му покажаа некој денар и стана комерцијала... За мене Слаткар е КУРВА !

Поздрав !
Вратете се на почетокот Go down
MateaMademoiselle
V.I.P.
MateaMademoiselle


Број на мислења : 11
Join date : 2009-09-22
Age : 28

За или против Слаткар ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За или против Слаткар ?   За или против Слаткар ? Icon_minitimeПет Сеп 25, 2009 2:34 pm

Ве одобрувам целосно. Поздрав ! cheers
Вратете се на почетокот Go down
Overload
Администратор
Overload


Број на мислења : 67
Join date : 2009-09-21
Age : 29
Местолокација : Кавадарци

За или против Слаткар ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За или против Слаткар ?   За или против Слаткар ? Icon_minitimeПет Сеп 25, 2009 3:32 pm

Поздрав Razz cheers
Вратете се на почетокот Go down
Дон Ристовски
Администратор
Дон Ристовски


Број на мислења : 76
Join date : 2009-09-08
Age : 29
Местолокација : Кавадарци

За или против Слаткар ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За или против Слаткар ?   За или против Слаткар ? Icon_minitimeПет Сеп 25, 2009 8:03 pm

Го мразам зошто е комерцијала...
Али то е то од комерцијала се живее
Вратете се на почетокот Go down
https://kavadarciforum.macedonianforum.net
Overload
Администратор
Overload


Број на мислења : 67
Join date : 2009-09-21
Age : 29
Местолокација : Кавадарци

За или против Слаткар ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За или против Слаткар ?   За или против Слаткар ? Icon_minitimeПет Сеп 25, 2009 8:23 pm

Дон Ристовски напиша:
Го мразам зошто е комерцијала...
Али то е то од комерцијала се живее

Се живее, можеше и со Скит да направе кеш, може не колку шо сеа го праве, ама поарно така отколку да се продаде !
Вратете се на почетокот Go down
Ivana.
V.I.P.
Ivana.


Број на мислења : 20
Join date : 2009-09-21
Age : 29
Местолокација : Кавадарци

За или против Слаткар ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За или против Слаткар ?   За или против Слаткар ? Icon_minitimeСаб Сеп 26, 2009 2:49 pm

Ако ти си Слаткар..Твоите луѓе се колачи..Готвењето во рапот мене НИШТО не ми значи!! afro
Вратете се на почетокот Go down
ATB
Администратор
ATB


Број на мислења : 31
Join date : 2009-09-22
Age : 29
Местолокација : Kavadarci

За или против Слаткар ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За или против Слаткар ?   За или против Слаткар ? Icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 12:04 pm

Slatkar porano go pu6tuev koga bese so skit..no vide pari i odma se krena visoko..
inaku e najgolema pi4ka..oti samo od korist mu se toksikologija..treba da go izbrkat od tamu..oni se underground
nema so on da bara tamu..
toa mislam za nego !!
pozz 1L
Вратете се на почетокот Go down
Дон Ристовски
Администратор
Дон Ристовски


Број на мислења : 76
Join date : 2009-09-08
Age : 29
Местолокација : Кавадарци

За или против Слаткар ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За или против Слаткар ?   За или против Слаткар ? Icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 10:25 pm

ATB напиша:
Slatkar porano go pu6tuev koga bese so skit..no vide pari i odma se krena visoko..
inaku e najgolema pi4ka..oti samo od korist mu se toksikologija..treba da go izbrkat od tamu..oni se underground
nema so on da bara tamu..
toa mislam za nego !!
pozz 1L
Мој човек...а уствари џабе не сме роџи Very Happy

Иначе јоцка брат ако не те мрзе пишуј на кирилица Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://kavadarciforum.macedonianforum.net
Phoenix
Модератор
Phoenix


Број на мислења : 22
Join date : 2009-09-21
Age : 31
Местолокација : Kavadarci, Macedonia

За или против Слаткар ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За или против Слаткар ?   За или против Слаткар ? Icon_minitimeПон Сеп 28, 2009 10:46 am

Дај да му отвориме слаткара... може голем промет че има Smile
Иначе за човек не го сметам а не па некоа мак ѕвезда... али таа е... за една год и че го баталат...

Јас само сакам да си да си д'ткам и остај ме да си д'ткам
Вратете се на почетокот Go down
Miki
Администратор
Miki


Број на мислења : 12
Join date : 2009-09-29
Age : 29
Местолокација : Kavadarci

За или против Слаткар ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За или против Слаткар ?   За или против Слаткар ? Icon_minitimeВто Сеп 29, 2009 7:56 pm

Вака д`ткањето остај те го настрана тоа е говорна маанаа и мислам дека некој сварно претеруе шо незнам ете ``д`ткалистика будало`` мислам дека не е за смеа тоа сварно а иначе го поштуам зошто у некој песни ама не у секој има нешто шо сварно ти се дешава секкој ден и ТОП е човекот Smile
Вратете се на почетокот Go down
Дон Ристовски
Администратор
Дон Ристовски


Број на мислења : 76
Join date : 2009-09-08
Age : 29
Местолокација : Кавадарци

За или против Слаткар ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За или против Слаткар ?   За или против Слаткар ? Icon_minitimeВто Сеп 29, 2009 10:26 pm

Miki напиша:
Вака д`ткањето остај те го настрана тоа е говорна маанаа и мислам дека некој сварно претеруе шо незнам ете ``д`ткалистика будало`` мислам дека не е за смеа тоа сварно а иначе го поштуам зошто у некој песни ама не у секој има нешто шо сварно ти се дешава секкој ден и ТОП е човекот Smile
јебига секој си има своја мана...а иначе беше ТОП во ЕО (единствена опција) али сеа секој човек се пале на пара и то е то.
Вратете се на почетокот Go down
https://kavadarciforum.macedonianforum.net
Fraddy Krueger ... !!
Почетник
Fraddy Krueger ... !!


Број на мислења : 36
Join date : 2009-10-01

За или против Слаткар ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За или против Слаткар ?   За или против Слаткар ? Icon_minitimeЧет Окт 01, 2009 10:35 am

Slatkar Porano Kaa Bese EO .. Go Postuesee.. Dobri pesni Imaa So Skeet .. Sega Cista Komercijalaa.. !! Neutral U Ostaj Me Da Pisuvam Pee.. Hard Core E Termin Za Klosar .. A Toxikologija Imat Pesna Hard Core .. C.c.c.. Smile .. Samo Legijataa..!! Smile Smile
Вратете се на почетокот Go down
Overload
Администратор
Overload


Број на мислења : 67
Join date : 2009-09-21
Age : 29
Местолокација : Кавадарци

За или против Слаткар ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За или против Слаткар ?   За или против Слаткар ? Icon_minitimeПет Окт 09, 2009 3:33 pm

Fraddy Krueger ... !! напиша:
Slatkar Porano Kaa Bese EO .. Go Postuesee.. Dobri pesni Imaa So Skeet .. Sega Cista Komercijalaa.. !! Neutral U Ostaj Me Da Pisuvam Pee.. Hard Core E Termin Za Klosar .. A Toxikologija Imat Pesna Hard Core .. C.c.c.. Smile .. Samo Legijataa..!! Smile Smile

Ако ХЦ е термин за клошар ШТО КУР БАРА он у Токсикологија ?? Затоа не го поштуам .. голема пичка е !
Вратете се на почетокот Go down
ATB
Администратор
ATB


Број на мислења : 31
Join date : 2009-09-22
Age : 29
Местолокација : Kavadarci

За или против Слаткар ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За или против Слаткар ?   За или против Слаткар ? Icon_minitimeПет Окт 09, 2009 7:31 pm

епа тоа викам треба да го шитнат од таму ..
п.с. Само за Роѓата на Чирилица Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
vansa
ПочетникБрој на мислења : 14
Join date : 2009-10-10
Age : 28
Местолокација : Kavadarci

За или против Слаткар ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За или против Слаткар ?   За или против Слаткар ? Icon_minitimeСаб Окт 10, 2009 8:31 pm

Slatkar e gubre ! Kaj nego mi se dopaga so zenskite gi vika pi*inja . On za goina dve ce prodava gevrecinja. "Podobro gevrecar otkolku slatkar"
Вратете се на почетокот Go down
Дон Ристовски
Администратор
Дон Ристовски


Број на мислења : 76
Join date : 2009-09-08
Age : 29
Местолокација : Кавадарци

За или против Слаткар ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За или против Слаткар ?   За или против Слаткар ? Icon_minitimeНед Окт 11, 2009 1:03 pm

^ Респект за постот Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://kavadarciforum.macedonianforum.net
Fraddy Krueger ... !!
Почетник
Fraddy Krueger ... !!


Број на мислења : 36
Join date : 2009-10-01

За или против Слаткар ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За или против Слаткар ?   За или против Слаткар ? Icon_minitimeНед Окт 11, 2009 4:07 pm

Pa Se Soglasuvam So Toa Da Go 6itnat Od Toxic.. Ama I U Toxic Samo Pojaki Faci Se Puka Kozmetikaa i Zhelee ... Dr. Ne Mi Se Svigaa... !!
Вратете се на почетокот Go down
Overload
Администратор
Overload


Број на мислења : 67
Join date : 2009-09-21
Age : 29
Местолокација : Кавадарци

За или против Слаткар ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За или против Слаткар ?   За или против Слаткар ? Icon_minitimeНед Окт 11, 2009 7:36 pm

Го поштуам и Кацар онака јас Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Fraddy Krueger ... !!
Почетник
Fraddy Krueger ... !!


Број на мислења : 36
Join date : 2009-10-01

За или против Слаткар ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За или против Слаткар ?   За или против Слаткар ? Icon_minitimeНед Окт 11, 2009 10:42 pm

Overload напиша:
Fraddy Krueger ... !! напиша:
Slatkar Porano Kaa Bese EO .. Go Postuesee.. Dobri pesni Imaa So Skeet .. Sega Cista Komercijalaa.. !! Neutral U Ostaj Me Da Pisuvam Pee.. Hard Core E Termin Za Klosar .. A Toxikologija Imat Pesna Hard Core .. C.c.c.. Smile .. Samo Legijataa..!! Smile Smile

Ако ХЦ е термин за клошар ШТО КУР БАРА он у Токсикологија ?? Затоа не го поштуам .. голема пичка е !Abe Toxic Trebaa Da Go Ispucat.. Ali Aee.. Neutral
Вратете се на почетокот Go down
Fraddy Krueger ... !!
Почетник
Fraddy Krueger ... !!


Број на мислења : 36
Join date : 2009-10-01

За или против Слаткар ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За или против Слаткар ?   За или против Слаткар ? Icon_minitimeНед Окт 11, 2009 10:43 pm

Overload напиша:
Го поштуам и Кацар онака јас Very Happy


Skeet Go Zaboraiff... Very Happy:
Вратете се на почетокот Go down
Kath
ПочетникБрој на мислења : 7
Join date : 2011-10-18

За или против Слаткар ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За или против Слаткар ?   За или против Слаткар ? Icon_minitimeВто Окт 18, 2011 9:23 pm

хммм зависи нејќат сите да го слушаат Слаткар.Но јас го слушам и не ми е глупо.Секој има различен вкус.Слаткар можеби вака мислите дека се крева но тој во приватниот живот е баш срце од чоек.Знае да се насмее и да направи се за да ти помогне. Wink
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

За или против Слаткар ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За или против Слаткар ?   За или против Слаткар ? Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
За или против Слаткар ?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Кавадарци Форум :: Култура и забава :: Музика-
Отиди до: