Кавадарци Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кавадарци Форум

Кав'даречки форум за дискусии
 
HomePortalLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Хип-Хопот како култура

Go down 
3 posters
АвторПорака
Overload
Администратор
Overload


Број на мислења : 67
Join date : 2009-09-21
Age : 29
Местолокација : Кавадарци

Хип-Хопот како култура Empty
ПишувањеПредмет: Хип-Хопот како култура   Хип-Хопот како култура Icon_minitimeПет Окт 09, 2009 12:01 am

Па вака .. за мене би рекол: Рапот е тоа шо го слушам и правам, хип хопот е тоа шо го живеам.
Поголем број од денешниве рапери, ако можам така да ги наречам, мислат односно веруваат дека хип хоп е само музиката која ја слушаат од некои познати изведувачи кои ги чуле од некој ...
За мене хип-хопот претставува КУЛТУРА која опфаќа многу повеќе, а не само музиката, како што се на пример графитите, брејкденсот, диџеите (преку кои се развивала хип хоп културата) и многу други работи...
Со еден збор ХИП ХОП ЖИВЕАМ !
Сум слушал и разни други срања во врска со рапот, како што се на пример: Еј, ти нема шанси да си рапер, не носиш широко ! .. Облеката нема врска со хип хоп културата, според мене хип хопот е во срцето, умот и во душата, а не во изгледот... Може залетав малце, а можев да кажам на кратко дека хип хопот се живее .. но тоа е тоа, се занесов !
Јас го кажав моето, а од вас очекувам ваши коментари, критики, пофалби и се останато.

Поздрав !
Вратете се на почетокот Go down
ATB
Администратор
ATB


Број на мислења : 31
Join date : 2009-09-22
Age : 30
Местолокација : Kavadarci

Хип-Хопот како култура Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хип-Хопот како култура   Хип-Хопот како култура Icon_minitimeПет Окт 09, 2009 7:20 pm

Overload напиша:
Па вака .. за мене би рекол: Рапот е тоа шо го слушам и правам, хип хопот е тоа шо го живеам.
Поголем број од денешниве рапери, ако можам така да ги наречам, мислат односно веруваат дека хип хоп е само музиката која ја слушаат од некои познати изведувачи кои ги чуле од некој ...
За мене хип-хопот претставува КУЛТУРА која опфаќа многу повеќе, а не само музиката, како што се на пример графитите, брејкденсот, диџеите (преку кои се развивала хип хоп културата) и многу други работи...
Со еден збор ХИП ХОП ЖИВЕАМ !
Сум слушал и разни други срања во врска со рапот, како што се на пример: Еј, ти нема шанси да си рапер, не носиш широко ! .. Облеката нема врска со хип хоп културата, според мене хип хопот е во срцето, умот и во душата, а не во изгледот... Може залетав малце, а можев да кажам на кратко дека хип хопот се живее .. но тоа е тоа, се занесов !
Јас го кажав моето, а од вас очекувам ваши коментари, критики, пофалби и се останато.

Поздрав !


Се Согласувам со тебе Талеее
Вратете се на почетокот Go down
Fraddy Krueger ... !!
Почетник
Fraddy Krueger ... !!


Број на мислења : 36
Join date : 2009-10-01

Хип-Хопот како култура Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хип-Хопот како култура   Хип-Хопот како култура Icon_minitimeНед Окт 11, 2009 4:12 pm

Paa Se Soglasuvaamm.. Moze Da Se Kazee.. Dekaa Rapot Gi Opfaakaa Dj Ing i Mc Ing.. A Dodekaa HIp Hopot Site Osnovni elementii.. Sekkoj Moze Da Si Pravii Rap.. Neli Normalnoo Si Pee.. Koj Za Koli Za Zenii i Slicnoo.. No Vo Pesnitee Neka Go Kazuvaa Toa So Go Zivee.. A Nee Peat Samo Za Slavaa.. Pee Za Kolii Zenii Parii.. A Ne Go Zivee Ni Ednotoo Ni Drugotoo.. Od Takvii Raperii U Mak.. Preku Glavaa Ni Ee.. !! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Хип-Хопот како култура Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хип-Хопот како култура   Хип-Хопот како култура Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Хип-Хопот како култура
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Кавадарци Форум :: Култура и забава :: Музика-
Отиди до: